خبر فوری
This content is not available in your region

همکاری متخصصان بین المللی در یافتن اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیما در لائوس

همکاری متخصصان بین المللی در یافتن اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیما در لائوس
اندازه متن Aa Aa

با وجود گذشت دو روز از سقوط هواپیما در کشور لائوس، تنها جسد ۱۷ نفر از ۴۹ سرنشین این هواپیما پیدا شده است و تیم های شناسایی لائوس و تایلند توانسته اند تنها بخش های کوچکی از بدنه هواپیما را پیدا کنند.

این هواپیما که روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه از پایتخت لائوس برخاسته بود، به دلیل شرایط بد آب و هوایی، در نزدیکی رودخانه ای در مرز تایلند سقوط کرد.

عملیات بازیابی اجساد به دلیل کمبود نیروهای متخصص و تجهیزات ویژه، به کندی به پیش می رود بویژه آنکه اجرای عملیات برای غواصان در رودخانه «مکونگ» با توجه به دید صفر و جریان های قوی آب به سختی امکان پذیر است.

به همین دلیل قرار است روز جمعه دو گروه از متخصصان کشورهای فرانسه و سنگاپور وارد لائوس شوند و به تیم های تحقیق در یافتن بقایای بدنه هواپیما و اجساد قربانیان کمک کنند.

این اولین سقوط مرگبار یک هواپیما در لائوس پس از سال ۲۰۰۰ میلادی است و مسافرانی از ۱۰ کشور لائوس، فرانسه، استرالیا، تایلند، کره، ویتنام، چین، مالزی، تایوان و ایالات متحده آمریکا در این هواپیما حضور داشتند که بخش عمده ای از آنان گردشگر بودند.

طی دهه گذشته، گردشگری منبع اصلی درآمد در کشور لائوس بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.