خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه «حضور ناتمام» در شهر لیون فرانسه

نظرها
نمایشگاه «حضور ناتمام» در شهر لیون فرانسه
اندازه متن Aa Aa

در مجموعه «کاخ توکیو» در شهر لیون فرانسه، نمایشگاهی در چهارچوب نمایشگاه های دوسالانه هنر معاصر در حال برگزاریست.

در بخش های مختلف این نمایشگاه می توان آثاری از چهار هنرمند جوان بصورت فیلم یا مجسمه مشاهده کرد. این چهارهنرمند سعی داشته اند با تمرکز بر روی موضوعات غیرقابل مشاهده، به ارزیابی سطح ادراک انسان ها در قبال پدیده هایی الهام گرفته از زندگی روزمره بپردازند.

ربکا لامارش – وادل، متصدی نمایشگاه می گوید: «نام این نمایشگاه «حضور ناتمام» است و اشاره به این ایده دارد که ما نمی توانیم همه چیز را درک کنیم. امروزه پدیده های زیادی در زندگی وجود دارد که در مقابل درک ما مقاومت می کنند که علت آن ممکن است مربوط به زمان و فضا و یا حتی وجود خود ما باشند. تمام نمونه های این نمایشگاه اگرچه اشکالی غیر قابل درک هستند اما در نهایت باعث بیداری حس زیبایی شناسی ما در مقابل این پدیده ها می شوند.»

اولیویه بی یر، اهل بریتانیا در این نمایشگاه بخشی از کف پوشی را به نمایش گذاشته که در آشپزخانه مادربزرگش در دهه ۱۹۶۰ میلادی نصب شده بود. او به این ترتیب نگاهی به زندگی مادربزرگ هنرمندان در چهار دهه گذشته داشته است یعنی زمانی که زنان بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذراندند.

جرمی شاو، هنرمند کانادایی نیز به فیلم برداری از افرادی پرداخته که از داروهای روانگردان استفاده کردند و پس از آن، احساسات و تصاویری را که مشاهده می کردند داوطلبانه توضیح داده اند.

هنرمند فرانسوی بونوآ پیپ نیز با الهام از عکس های آزمایش های هسته ای آمریکا، مجسمه هایی شیشه ای ساخته است. این عکس ها در زمانی معادل یک میلیونیوم ثانیه در سال ۱۹۵۲ میلادی در صحرای نوادا گرفته شده است.

و چهارمین هنرمند، جولیان شاری یر از سوئیس، آثاری در زمینه چگونگی کنترل و مهار فعالیت میکرو ارگانیسم ها و باکتری ها به نمایش گذاشته و از آنها بعنوان سنگ بنای هنر معماری اش استفاده کرده است.

ربکا لامارش – وادل می گوید: «آنها هنرمندانی هستند که به چیزهایی علاقمندند که نمی توان درباره آنها توضیح زیادی داد. صحبت درباره چیزهای غیرقابل توضیح باعث افزایش خلاقیت می گردد و باعث می شود هر بازدید کننده برداشتی کاملا ویژه از هر اثر داشته باشد. برداشتی که گرچه با نگاه دیگران متفاوت است اما قابل درک و ارزیابیست. این شیوه هنری، راهی دیگر برای کشف جهان است.»

نمایشگاه حضور ناتمام، تا سوم نوامبر در شهر لیون فرانسه برای بازدید علاقه مندان دایر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.