خبر فوری

کاهش یک دهم درصدی میزان بیکاری آمریکا در ماه سپتامبر

کاهش یک دهم درصدی میزان بیکاری آمریکا در ماه سپتامبر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اقتصاد آمریکا در ماه سپتامبر موفق به ایجاد یکصد و چهل و هشت هزار فرصت شغلی جدید، در بخش های غیر کشاورزی شد. این رقم اگرچه کمتر از پیش بینی ها است، با این حال میزان بیکاری در همین مدت با یک دهم درصد کاهش نسبت به ماه اوت به کمترین حد خود از ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ رسیده است.

بنا به گزارش وزارت کار ایالات متحده آمریکا که روز سه شنبه منتشر شد، میزان بیکاری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳، به هفت و دو دهم درصد جمعیت فعال رسید؛ رقمی که در ماه های اوت و ژوئیه به ترتیب هفت و سه دهم و هفت و چهار دهم درصد بود.

کمتر بودن میزان شغل ایجاد شده نسبت به پیش بینی ها در ماه سپتامبر، نشانگر کند بودن حرکت رو به رشد اقتصاد آمریکا و دشواری های پیش روی این کشور برای گذار به سمت رونق اقتصادی است و در عین حال، تغییر در سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا را توجیه خواهد کرد.

تعطیلی دولت آمریکا بر اثر اختلاف در کنگره این کشور بر سر لایحه پیشنهادی بودجه و سقف بدهی های دولت، باعث شد تا گزارش ماهانه وزارت کار با هجده روز تاخیر منتشر شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.