خبر فوری

پارلمان اروپا برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران قانون وضع می کند

پارلمان اروپا برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران قانون وضع می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود تاکید کرد که “اقدامات جاسوسی آمریکا غیر قابل قبول است”.

پارلمان اروپا نیز دست به اقداماتی زده است. روز گذشته، کمیته آزادی های مدنی پارلمان اروپا تقریبا با اکثریت آراء متن قانون حفاظت اطلاعات را تصویب کرد. این قانون شرکت هایی را هدف قرار می دهد که از اطلاعات شخصی شهروندان سوء استفاده می کنند. حال کشورهای عضو باید درباره این قانون به توافق برسند.

ژان فیلیپ آلبرشت، نماینده حزب سبزهای آلمان می گوید: «تنها چند کشور عضو اتحادیه اروپا هنوز مخالف یک قاعده واحد اروپایی برای حفاظت از اطلاعات هستند و به نظر من این غیر قابل قبول است، به ویژه برای شهروندانی که می دانند اطلاعات شخصی آنها در یک صدم ثانیه از فراز مرزها عبور می کند.»

دیمیتروس دروتساس، یکی دیگر از نمایندگان هم گفت: «باید در مقابل آنچه ما آنها را غول های اینترنتی می نامیم ایستاد. چرا که آنها هستند که می توانند با اطلاعات شخصی، کارهای ناشایستی انجام دهند.»

به این ترتیب شرکتهای اینترنتی مانند گوگل، فیسبوک و یاهو باید قبل از انتقال هرگونه اطلاعاتی، از اداره حفاظت از داده ها در هر کشور عضو اتحادیه اروپا تقاضای مجوز کنند.

همچنین کاربران باید قادر باشند از شرکت های اینترنتی بخواهند اطلاعات مربوط به آنها کاملا حذف شود.

مسئله حفاظت از داده های شخصی شهروندان، بار دیگر روز پنج شنبه در نشست سران اتحادیه اروپا بررسی خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.