وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مسیر «توردو فرانس»2014 مشخص شد

مسیر «توردو فرانس»2014 مشخص شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مسیر رقابتهای سال آینده «توردو فرانس» روز چهارشنبه طی مراسمی ویژه در پاریس رسانه ای شد.

بدین ترتیب رکابزنان برتر دنیا روز شنبه پنجم ژوئیه 2014 از انگلستان صد و یکمین دوره این رقابتها را آغاز خواهند کرد.

آنها بعد از طی سه مرحله از راه هوایی وارد خاک فرانسه می شوند.

دوچرخه سواران در ادامه مسیر ضمن عبور از بخشی از خاک بلژیک و رد شدن از کوههای آلپ و پیرینه در مرز اسپانیا، و پشت سر گذاشتن در مجموع بیست و یک مرحله، روز بیست و هفتم ژوئیه وارد پاریس خواهند شد.

در رقابتهای سال 2014 تنها یک مرحله «تایم تریل» در نظر گرفته شده و خط پایان پنج مرحله هم، در انتهای سربالایی (قله) تعیین شده است.

اما مرحله پنجم این رقابتها که تنها پانزده کیلومتر است، از مراحلی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و تا حدودی تعیین کننده است.

آلبرتو کونتادور رکابزن معروف اسپانیایی در مورد این مرحله گفت: «مرحله دشوار و استرس زایی است که ممکن است سقوط و حذف شما را در برداشته باشد، خطر پایان یافتن تور دو فرانس برای شما که مجموعه ای از بسیاری از چیزهاست.»

اما کریس فروم بریتانیایی و مدافع عنوان قهرمانی این رقابتها، برای عبور از این مرحله روی همتیمی هایش در تیم «اسکای» حساب ویژه ای باز کرده است. او گفت : «مطمئنم شما هر کاری از دستتان بر آید می کنید تا این مرحله انجام شود و مطمئنم که بهترین تیم در این مرحله مشخص خواهد شد.»