وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اکران فیلم «نجات آقای بنکس» در جشنواره لندن

اکران فیلم «نجات آقای بنکس» در جشنواره لندن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تام هنکس، ستاره هالیوود در جشنواره فیلم لندن قدم روی فرش قرمز می گذارد. او اخیرا در فیلم «نجات آقای بنکس» ایفای نقش کرده است. تام هنکس در این فیلم نقش آقای والت دیزنی را بازی می کند که سعی دارد حق تالیف کتاب «مری پاپینز» را از نویسنده آن، خانم «پی.ال.تراورس» بخرد تا بر اساس داستان این کتاب فیلمی تهیه کند.

اما تامپسن در این فیلم، نقش نویسنده این کتاب را بازی کرده است. این دو ستاره به همراه کالین فارل و روث ویلسون که نقش والدین خانم پی.ال.تراورس را بازی می کنند، همگی در جشنواره فیلم لندن حضور دارند.

اما تامپسون می گوید: «این اولین فیلم لایو اکشن یا همان فیلم برگرفته از انیمیشن است که شرکت دیزنی طی پنجاه سال اخیر ساخته است. این کار شجاعانه و هیجان انگیزی بود که ببینیم شرکت دیزنی به تولید فیلمی درام برای بزرگسالان پرداخته است که مبتنی بر انیمیشن است. به نظر من این کار خیلی هیجان انگیز بود.»

در سال ۱۹۶۱ میلادی خانم پی.ال.تراورس از لندن به هالیوود سفر کرد تا درباره تمایل شرکت دیزنی درباره شخصیت کتاب «مری پاپینز» آگاهی پیدا کند و با آنها گفتگو نماید. اما در این دیدار خشک و رسمی، علاوه بر اینکه او نسبت به جنبه های تفریحی و سرگرمی این فیلم شک داشت، با گذشته خود نیز در مبارزه بود.

خانم پی.ال.تراورس در دوران اقامتش در کالیفرنیا، دوران کودکی اش در سال ۱۹۰۶ میلادی در استرالیا را به یاد می آورد یعنی زمانیکه میل تبدیل شدن به یک نویسنده در او بیدار شده بود.

تام هنکس می گوید: «نکته قابل توجه در این فیلم، مردی است که تلاش داشتیم شخصیت او را بخوبی به تصویر بکشیم. این فیلم درباره عمو والت شاد نیست که می خواهد رویاهای مردم را به واقعیت تبدیل کند بلکه درباره شخصیت عملگرایانه و تاجرمآبانه مردیست که اگر جذابیت و مذاکراتش کاری به پیش نبرد، آنگاه سعی می کند از شیوه های دیگری برای شاد ساختن طرف مقابل استفاده کند.

اکران این فیلم از ۱۶ آبان در ایالات متحده آمریکا و سپس در اروپا آغاز خواهد شد.