خبر فوری

پیشتازی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی جمهوری چک

پیشتازی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی جمهوری چک
اندازه متن Aa Aa

اولین نتایج اعلام شده از حوزه های رای گیری در انتخابات پارلمانی جمهوری چک، پیروزی حزب سوسیال دموکرات را با حدود ۲۲.۷۸ درصد آرا تایید می کند. این میزان آرا، نتیجه مایوس کننده ای برای “بوهوسلاو سوبوتکا” رهبر این حزب به حساب می آید.

نارضایتی مردم از عملکرد احزاب این کشور، باعث شده است که تعداد زیادی رای دهندگان به حزب جدید “آنو” به رهبری آندره بابیس، یکی از سرمایه داران بزرگ جمهوری چک روی بیاورند. از قرار این حزب با کسب حدود ۱۶ درصد آرا به دومین قدرت سیاسی این کشور تبدیل شده است.

حزب کمونیست تنها با اختلاف کوچک چند دهم درصدی آرا، در جایگاه سوم قرار گرفته است.

پس از سرنگونی دولت راست میانه پتر نکاس به دلیل اتهامات جاسوسی و فساد و بحران سیاسی ای که در پی آن جمهوری چک را فرا گرفت، نمایندگان این کشور در اواخر تیرماه به انحلال پارلمان رای دادند.

حزب سوسیال دموکرات به رهبری “بوهوسلاو سوبوتکا“، امیدوار بود با نتیجه بهتری در این انتخابات بتواند دولت ائتلافی هر چه پایدارتری تشکیل دهد. حال با نتیجه امروز این حزب باید بدنبال استراتژی جدیدی باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.