خبر فوری

افشای جاسوسی آمریکا علیه اروپا

 نظرها
افشای جاسوسی آمریکا علیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

رسوایی افشای جاسوسی های آمریکا در اتحادیه اروپا کنفرانس سران این هفته را تحت الشعاع قرار داده است. قرار است آلمان و فرانسه متفقا در این مورد با آمریکا گفتگو کنند. در دستور جلسه، اما، مسئله رکود اقتصادی و مهاجرت به اروپا هم قرار داشت که فعلا نتیجه ای از آن حاصل نشده است.

بدنبال فاجعه لامپدوزا که شاهد غرق شدن صدها مهاجر در آبهای این بندر ایتالیایی بود، افکار عمومی اروپا و جهان رهبران اروپا به خود آورد که باید در مورد این معضل انسانی اقدام کنند.

هرمن من رامپویی، رئیس شورای اروپا در کنفرانس مطبوعاتی پایان اجلاس گفت: “ما از نیروی جدید دیده بانی در منطقه مدیترانه که توسط اعضای اتحادیه ایجاد شده، خواستیم تا پیشنهادات عاجل خود را برای استفاده موثرتر از سیاستها و ابزار اروپا مطرح کنند.”

انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا که کشورش آماج ورود مهاجرین و پناهجویان از شمال آفریقا و سوریه شده است، خواهان همکاری اتحادیه اروپا شد: “برای ما بسیار مهم است که نتیجه کنفرانس شامل نظر همبستگی اعضاء بشود. من بر این نکته تاکید می کنم چون این همبستگی چندان قابل اتکاء نبوده است.”

در حالیکه ماهی نمی گذرد که قایقی از مهاجرین در آبهای ایتالیا دچار سانحه نشود، سایر کشورهای اروپایی تاکنون چشم خود را بروی آن بسته و در این مورد با ایتالیا همراهی نشان نداده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.