خبر فوری
This content is not available in your region

در حمله افراد ناشناس به کاروان غیرنظامیان در موزامبیک یک نفر کشته شد

نظرها
در حمله افراد ناشناس به کاروان غیرنظامیان در موزامبیک یک نفر کشته شد
اندازه متن Aa Aa

یک کاروان از خودروهای غیرنظامی از جمله یک اتوبوس، صبح شنبه در مرکز موزامبیک مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دست کم نه نفر شد.

به گفته یکی از بازماندگان این حمله، سه خودرویی که این کاروان را تشکیل می دادند در جاده اصلی شمال به جنوب موزامبیک بین شهرهای “ماکانگا” و شهر بندری “بیرا” مورد حمله قرار گرفتند.

هفته گذشته ارتش موزامبیک پایگاه نظامی شورشیان سابق این کشور موسوم به “رنامو” که اکنون حزب اصلی مخالفان دولت را تشکیل می دهند را در مرکز موزامبیک تصرف کرد. سخنگوی این گروه بلافاصله اعلام کرد از این پس توافقنامه صلح با دولت که به جنگ داخلی ۱۶ ساله در کشور پایان می داد، بی اعتبار است. “آفونسو دلاکاما” رهبر این گروه نیز از پایگاه گریخت.

به این ترتیب از هفته پیش درگیری های خشونت آمیزی بین نیروهای دولتی و گروههایی که گفته می شوند از اعضای رنامو هستند بوقوع می پیوندد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.