وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ادامه بازداشت فعالان صلح سبز در روسیه؛ اعتراض با آویزان شدن از برج ایفل

ادامه بازداشت فعالان صلح سبز در روسیه؛ اعتراض با آویزان شدن از برج ایفل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در آستانه سفر ژان مارک ارو، نخست وزیر فرانسه به مسکو، یکی از فعالان صلح سبز در اعتراض به بازداشت ۳۰ تن از اعضای این سازمان در روسیه، دو ساعت را در یک خیمه آویزان از طبقه دوم برج ایفل سپری کرد.

وی پارچه نوشته هایی به همراه داشت که بر روی آن شعارهایی در حمایت از فعالان محیط زیست در زندان روسیه و هشدار نسبت به خطرات زیست محیطی نوشته شده بود.

پنج تن دیگر از فعالان صلح سبز مرد آویزان را که پاتریس نام دارد، در این حرکت اعتراضی همراهی می کردند.

یکی از همراهان وی درباره انگیزه این حرکت اعتراضی گفت: «دولت فرانسه و شخص نخست وزیر در روزهای آینده با ولادیمیر پوتین دیدار می کنند. ما از وی می خواهیم تا هفته آینده درباره وضعیت فعالان ما با رئیس جمهوری روسیه گفتگو کرده و پیگیر آزادی آنها باشد.»

حدود ساعت ۱۱ صبح، ماموران آتش نشانی، موفق به پایین آوردن، فرد معترض شدند.

کمسیاریای منطقه هفتم پاریس، پنج فعال همراه پاتریس را پس از بازرسی بدنی آزاد کرد، اما وی به دلیل شکایت مسئولان ادارکننده برج ایفل، در بازداشت به سر می برد.

سی تن از فعالان صلح سبز نوزدهم سپتامبر در آب های اقیانوس منجد شمالی، پس از تلاش برای بالا رفتن از یک سکوی استخراج شرکت گازپروم روسیه، توسط نیروهای انتظامی ساحلی این کشور به اتهام دزدی دریایی بازداشت شدند.

دستگاه قضایی روسیه، اخیرا این اتهام را به «اوباشگری» کاهش داده است، اما خطر محکومیت به هفت سال زندان برای این فعالان، باعث شده تا تلاش همقطاران این افراد برای آزادی فوری آن ها ادامه یابد.