وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تخریب یک مدرسه بد خاطره در آمریکا

تخریب یک مدرسه بد خاطره در آمریکا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تا یک ماه دیگر یا کمی بیشتر، دیگر اثری از مدرسه ابتدایی سندی هوک در ایالت کانکتیکات آمریکا باقی نخواهد ماند و ساختمان جدیدی به جای آن ساخته خواهد شد.

این مدرسه از روز بیست و چهارم آذر ماه سال گذشته که یک جوان مسلح چندین تن را در آن به رگبار بست، تعطیل شده بود.

ساکنان شهر نیوتن که مدرسه در آن واقع است نظرات متفاوتی در این مورد دارند. یکی از آنان می گوید: «این به یاد کودکانی است که اینجا بودند و به خاطر معلمانی که سال های بعد هم اینجا خواهند بود تا زمانی که کودکان شاهد آن ماجرای خونین از اینجا بروند. تازه ساختمان هم قدیمی بود. پس خرابش کنید و یک مدرسه نو بسازید.»

دیگری اما نظر مخالف دارد: «چرا باید مدرسه را خراب کرد؟ می شد فقط دو اتاقی را که آن اتفاقات در آنجا افتاد تغییر داد. با مدرسه جدید، آن خاطره از بین نمی رود. این پول حرام کردن است.»

در حادثه سال گذشته، بیست دانش آموز و شش معلم کشته شدند و فرد مهاجم که خود نیز دانش آموز سابق همان مدرسه بود و در آن زمان بیست سال داشت، با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد.