خبر فوری

اعتراض شهروندان آمریکا به برنامه های جاسوسی این کشور

اعتراض شهروندان آمریکا به برنامه های جاسوسی این کشور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر در اعتراض به برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا روز شنبه در واشنگتن دست به تظاهرات زدند. به گفته برگزارکنندگان این تجمع، تعداد تظاهرکنندگان به ۲۰۰۰ نفر می رسید. در این تجمع فعالان جناح چپ و محافظه کار نیز حضور داشتند.

تظاهرکنندگان که خواستار پایان یافتن شنودهای دولت آمریکا از شهروندان بودند از کنگره خواستند تا درباره ابعاد برنامه های جاسوسی آژانس امنیت ملی تحقیق کند.

حاضران در تظاهرت روز شنبه همچنین از ادوارد اسنودن، به خاطر افشاگری های جسورانه اش تشکر کردند.

یکی از تظاهرکنندگان در همین زمینه گفت: «ادوارد اسنودن باید همچون یک قهرمان درنظر گرفته شود. ما مردمی داریم که درست در اینجا در مریلند، در فورت مید و در واشنگتن دی سی جرایمی مرتکب می شوند، آن ها جنایتکارند. ما نباید در تعقیب کسانی باشیم که حقیقت را به دیگر کشور ها می گویند. یا آن ها را زندانی و از حقوقشان محروم کنیم. آن ها را باید ارج نهاد.»

در رشته اقدامات اعتراضی در مخالفت با آژانس امنیت ملی آمریکا، همچنین طوماری در اینترنت به امضای بیش از ۵۷۵ هزار تن رسیده که به موجب آن از نمایندگان پارلمان خواسته شده تا بر تمامی ابعاد این نهاد نظارت داشته باشند.

ستارگان سینما، سیاستمداران و روشنفکران نیز با این جریان اعتراضی همراه شدند و در یک ویدئو کلیپ مخالفت خود را با برنامه های جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.