خبر فوری

تحقیق از بانک «بارکلیز» بریتانیا

تحقیق از بانک «بارکلیز» بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حسابرسان، تحقیق و تفحص جدیدی را در مورد فعالیت های بانک بریتانیایی «بارکلیز» آغاز می کنند. احتمال داده می شود این بانک با دستکاری در نرخ تبادل ارز بانکها، بر درآمدهای سرمایه گذاری خود افزوده باشد.

مسئولان سومین بانک بریتانیا از نظر ارزش سهام، روز چهارشنبه ضمن قبول همکاری با بازرسان و وعده تلاش برای تحول در فرهنگ حاکم بر «بارکلیز»، تاکید کردند که در سیاستهای چند سال اخیر خود در تعیین نرخ های تبادل ارزی تجدید نظر خواهند کرد.

این خبر پس از آن منتشر شد که بارکلیز از افزایش سود خود در سال میلادی جاری خبر داده بود. سود (قبل از پرداخت مالیات) نه ماه اول امسال این بانک در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حدود 1.9 میلیارد پوند افزایش پیدا کرده است.

در صورت صحت این ادعا، جریمه سنگینی در انتظار بارکلیز خواهد بود. این بانک پیش تر و بدلیل رسوایی مربوط به بهره بین بانکی موسوم به «لایبور» با جریمه سنگینی مواجه شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.