خبر فوری

افزایش ناچیز تعداد بیکاران در آلمان

افزایش ناچیز تعداد بیکاران در آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تعداد افراد بیکار درآلمان برای سومین ماه متوالی اندکی افزایش یافت. از کاهش آهنگ رشد اقتصادی این کشور و همچنین کاهش فرصت های شغلی فصلی بدلیل پایان تابستان، بعنوان دلایل اصلی وضعیت ماه اکتبر نام برده می شود.

با این حال میانگین نرخ بیکاری، در اقتصاد اول منطقه پولی یورو همچنان 6.9 درصد باقی ماند.

آمار سه ماهه اخیر نشان می دهد تعداد افراد جویای کار در ماه اکتبر با 33 هزار نفر افزایش نسبت به ماه ژوئیه، به دو میلیون و 973 هزار نفر رسیده ولی با این حال وضعیت این کشور در میان شرکای اروپایی اش بهتر و باثبات تر است.

فرانک یورگن وی زه، رییس اداره
کارآلمان در مورد این وضعیت می گوید: «با توجه به آمارهای جدید باید بگوییم که وضعیت ماههای گذشته همچنان ادامه پیدا کرده است. ولی در کل وضعیت بازارکار نسبتا خوب است و انتظار داریم طی ماههای آینده روندی مثبت و باثبات را تجربه کنیم.»

آلمان در تلاش است با برگزاری کلاسهای آموزشی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی، فرایند جذب جوانان به بازار کار را تسریع کند. این درحالیست که بار اصلی کمک به منطقه پولی یورو برای خروج از رکود اقتصادی عملا بر دوش آلمان است و این می تواند برای رشد اقتصادی و شغل آفرینی در این کشور مانع ایجاد کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.