خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام اجرای چهار طرح شهرکسازی همزمان با آزادی ٢٦ فلسطینی

نظرها
اعلام اجرای چهار طرح شهرکسازی همزمان با آزادی ٢٦ فلسطینی
اندازه متن Aa Aa

اسرائیل روز چهارشنبه یک گروه بیست و شش نفری از زندانیان فلسطینی را آزاد کرد.

فلسطینیانی که بنابه گفته مقامات اسرائیلی بخاطر قتل اسرائیلیها در قبل از توافقات اسلو در سال 1993 میلادی به حبس ابد محکوم شده بودند.

اما جشن و سرور فلسطینیها و استقبال آنها از هموطنانشان، برای دولت اسرائیل خوشایند نبود.

مارک رگو، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل، با اعلام این که از دیدن جشنها در رام الله بسیار مایوس شده، گفت: “ما وقتی دیدیم برای آزادی این قاتلان محکوم شده که مردم بی گناه و غیرنظامی اسرائیلی را کشته بودند، جشن گرفتند خیلی دلسرد شدیم. تشکیلات فلسطینی باید تروریسم را محکوم کند نه این که آن را پاس بدارد.”

با این حال، دیری نپایید که جشن فلسطینیان با دستور دولت اسرائیل برای اجرای چهار طرح ساخت و ساز در شرق بیت المقدس به عزا تبدیل شده و با محکومیت تشکیلات خودگردان مواجه شد.

طرحی که شامل ساخت یک هزار و پانصد دستگاه خانه دیگر در محله رامات شلمو می شود.

رامی حمدالله، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی، با تاکید بر این که بنابر قطعنامه های سازمان ملل هر گونه شهرکسازی غیرقانونی بوده و خواهد بود، گفت: “ما نگرانیم که اگر اسرائیل به شهرکسازیهای گسترده ادامه دهد، این اقدام باعث نابودی ایده ایجاد دو کشور در این سرزمین شود.”

همزمان با آزادی زندانیان فلسطینی، یک گروه از اسرائیلیها نیز با تظاهرات در مقابل زندان محل اسارت آنها، به آنچه که آنها تسلیم شدن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در مقابل خواست جامعه جهانی می نامیدند، اعتراض کرده و شعار “نتانیاهو بیدار شو” سردادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.