خبر فوری
This content is not available in your region

نمایش شاهکارهای هنری چین باستان در بریتانیا

نظرها
نمایش شاهکارهای هنری چین باستان در بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن، نمایشگاهی از نقاشی های نادر چینی با قدمتی بیش از ۱۲۰۰ سال برگزار شده است.

در میان هفتاد شاهکار هنری که مربوط به دوران حکومت سلسله تانگ است، می توان آثار برجسته ای مانند اثر نه اژدها را نیز مشاهده کرد.

این آثار که در دوره زمانی قرن هشتم تا نوزدهم میلادی خلق شده اند، به سه دوره تقسیم می شوند: در دوره اول، بیشتر آثار مربوط به خدایان و سمبل های آیینی است. در دومین دوره، نقاشی ها بر روی طبیعت متمرکز شده اند و دوره سوم که نقاشی هایی مقارن با قرن نوزدهم میلادی را دربرمی گیرد، طراحی چهره افراد اهمیت داشته و این آغاز تاثیر هنر غرب بر نقاشی این کشور بوده است.

هانشینگ ژانگ، متصدی ارشد نمایشگاه در موزه آلبرت و ویکتوریا می گوید: «در نقاشی های چینی، سبکی وجود دارد که می توان آن را شبیه سبک نقاشی اروپا در قرن ۱۲ میلادی دانست که بسیار محبوب بود و سبکی پایه برای نقاشی های قرن های پانزده و شانزده میلادی محسوب می شد، اما بیشترین دستاوردها در هنر نقاشی در قرن هجده میلادی بدست آمده است.»

چینی ها نقاشی را یک هنر عالی می دانند و شما این موضوع را بخوبی می توانید در این نمایشگاه درک کنید.

این بزرگترین نمایشگاه برگزار شده در بریتانیا، پس از نمایشگاه آکادمی سلطنتی بریتانیا در سال ۱۹۳۰ میلادی بوده است.

هانشینگ ژانگ می گوید: «روابط چین با کشورهای غربی، به دلایل مختلف بطور فزاینده ای رو به گسترش است که یکی از این دلایل، اقتصاد چین است. بنابراین برای انجام گفتگوی دوجانبه با چینی ها ضروریست که درباره این مردم بیشتر بدانیم و با سابقه تاریخی چین امروزی آشنا شویم.»

تمام زندگی چینی را می توان در این نمایشگاه بصورت مینیاتور یافت. در اینجا تصاویری از بازارهای چین، ماهیگیران، قایق ها و دهکده های آنها و همچنین تصاویری از شهرهای چینی وجود دارد.

این نمایشگاه تا ۲۹ دی ماه برای بازدید عموم دایر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.