خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض در کنیا به مجازات هرس فضای سبز برای مجرمان تجاوز گروهی

اعتراض در کنیا به مجازات هرس فضای سبز برای مجرمان تجاوز گروهی
اندازه متن Aa Aa

صدها معترض به نتیجه دادگاه بررسی یک پرونده تجاوز گروهی در نایروبی، پایتخت کنیا روز پنجشنبه به تظاهرات پرداخته و خواستار مجازاتی سخت برای تمامی مجرمان این پرونده شدند.

قربانی، لیز دختر 16 ساله ای است که دچار آسیب در ناحیه ستون فقرات شده و از صندلی چرخدار استفاده می کند.

پس از آنکه سه مجرم از میان شش شهروند درگیر این پرونده به هرس فضای سبز محکوم شدند، بیش از یک میلیون و 300 هزار تن در اعتراض، نامه ای سرگشاده را خطاب به مقامات قضایی کنیا برای اجرای عدالت امضا کردند.

یکی از زنان حاضر تظاهرات روز پنجشنبه می گوید: «ما فقط خواهان عدالت هستیم و می خواهیم دولت کنیا اطمینان دهد که مخارج درمان لیز تامین شده است.» دختری در میان معترضان دلیل حضورش در این اعتراض خیابانی را چنین شرح می دهد: «من در کنار خواهرانم در کنیا ایستاده ام تا بگویم که این نقض حقوق زنان است که به او تجاوز شود بعد مردان بی مجازات بمانند. این چیزی است که ما امروز انجام می دهیم.»

مردان نیز در اعتراض به حکم صادر شده نقشی چشم گیر دارند. یکی از مردان مشارکت کننده در تظاهرات یادآور می شود: «این مساله همه ما است. من به عنوان یک مرد، اینجا ایستاده ام و تلاش می کنم که مردان دیگر را نیز به حمایت ترغیب کنم و به خشونت جنسیتی نه بگویم.»

این تجاوز گروهی بیست و ششم ژوئن سالجاری میلادی اتفاق افتاد ولی خبر آن با بیش از سه ماه و نیم تاخیر به گوش شهروندان کنیایی رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.