خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری فرانسه در خصوص مالیات باشگاه های فوتبال کوتاه نمی آید

نظرها
رئیس جمهوری فرانسه در خصوص مالیات باشگاه های فوتبال کوتاه نمی آید
اندازه متن Aa Aa

تصمیم دولت در مورد اخذ مالیات ۷۵ درصدی از باشگاه های فوتبال این کشور و بازیکنانی که بیش از یک میلیون یورو در سال درآمد دارند، تغییر نخواهد کرد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که روز پنجشنبه در کاخ الیزه میزبان نمایندگان باشگاه های فوتبال این کشور بود، از تصمیم پیشین خود عقب ننشست.

در همین ارتباط، ژان پیر لووِل رئیس اتحادیه باشگاه های حرفه ای فرانسه گفت: «هنوز یک ماه وقت داریم برای بحث و گفتگو درباره این موضوع و یافتن سازوکاری نه فقط برای فوتبال بلکه برای تمامی شرکت هایی که پرداخت این مالیات را مدیریت می کنند. به هیچ وجه در نظر نداشته ایم که این مالیات پرداخت نشود.»

باشگاه های فوتبال فرانسه تهدید کرده اند در صورتی که این مالیات اعمال شود در اواخر ماه نوامبر اعتصاب خواهند کرد.

کارشناسان فوتبال فرانسه نیز تصمیم اولاند را مترادف با مرگ باشگاه های این کشور خوانده اند.

برنارد کازنوو، وزیر بودجه فرانسه نیز گفت: «ما به سخنان آن ها گوش می دهیم اما در چارچوب مشخصی. برای اینکه این طرح قبلا به تصویب رسیده و برای تمامی شرکتهای فرانسوی تحت شرایط یکسانی اعمال می شود.»

از مجموع بیست باشگاه فرانسوی، چهارده تای آن ها مشمول چنین مالیاتی می شوند. باشگاه پاری سن ژرمن که بزرگ ترین ستارگان فوتبال جهان را در اختیار دارد و توسط قطری ها اداره می شود، بیشترین ضربه را از طرح جدید مالیاتی خواهد خورد. در مقابل باشگاه موناکو که در مالکیت دیمیتری ریبولوفلف، میلیاردر روسی است از این طرح جدید در امان خواهد بود چراکه تحت قوانین مالیاتی فرانسه قرار ندارد.