وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

«آمریکا به شبکه های گوگل و یاهو رخنه می کند»

«آمریکا به شبکه های گوگل و یاهو رخنه می کند»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

امروزه کمتر کسی است که در یکی از دو شرکت غول گوگل و یاهو یک حساب کاربری نداشته باشد و روزانه از این موتورهای جستجوگر اینترنتی و ایمیلی استفاده نکند.

پس از افشاگری های نشریات معتبر اروپایی از جاسوسی آمریکا از هم پیمانان اروپایی خود، روزنامه واشنگتن پست هم از رخنه آمریکا به شبکه های گوگل و یاهو و استخراج وسیع ایمیل ها و دیگر داده های کاربران پرده برداشت.

واشتنگتن پست می نویسد «آژانس امنیت ملی آمریکا»، «ان اس اِی»، در شبکه و مسیر انتقال داده های انبوه گوگل و یاهو نفوذ و داده ها را جهت پردازش ذخیره می کرده است.

ژنرال کیت الکساندر، رئیس «ان اس اِی» با رد این ادعا می گوید سازمان مطبوعش طبق قوانین آمریکا اجازه دسترسی به داده ها و اطلاعات این شرکت ها را ندارد.

با افشاگری ادوارد اسنون، جوانی که پیش تر در خدمت «ان اس اِی» بود، آمریکا ابتداء و تنها با اتهام رصد و کنترل مکاتبات و شنود مکالمات شهروندان خود مواجه بود.

اما اکنون و در صورت صحت افشاگری های اخیر، آمریکا نه تنها باید پاسخگوی هم پیمانان اروپایی خود، بلکه میلیونها کاربر اینترنتی در سراسر دنیا نیز باشد که حریم خصوصی خود را در خطر می بینند.