خبر فوری
This content is not available in your region

ابراز تمایل اسنودن به همکاری با آلمان

نظرها
ابراز تمایل اسنودن به همکاری با آلمان
اندازه متن Aa Aa

ادوارد اسنودن به همکاری با آلمان ابراز تمایل کرده است.

هانس کریستین اشتروبله، نماینده مجلس آلمان که از دیدار با ادوارد اسنودن در روسیه بازگشته از تمایل اسنودن به همکاری با آلمان در خصوص روشن ساختن ابعاد مربوط به فعالیتهای جاسوسی آمریکا خبر داد

ادوارد اسنودن همچنین خواستار حمایت آلمان از وی و یافتن راه حلی برای پایان بخشیدن به اقدامات تعقیب آمیز دولت آمریکا شده است.

در همین زمینه هانس کریستین اشتروبله گفت: «راه حل می تواند راه حلی انسانی باشد. و با در نظرگرفتن اراده سیاسی قوی پارلمان و دولت آلمان و همینطور دولت و کنگره ایالات متحده آمریکا، این راه حل احتمالا تنها راه حل ممکن اشت.»

هانس پی تر فردریش وزیر کشور آلمان ضمن استقبال از پیشنهاد پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا گفت: «من نمی دانم اشتروبله و اسنودن درباره چه چیزی سخن گفته اند. اما پیام اسنودن این بوده که وی می خواهد اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهد و چیزهایی بگوید، با کمال میل آن را می پذیریم. چراکه هر اطلاعاتی می تواند برای ما ارزشمند باشد.»

پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا پس از افشای اطلاعات محرمانه این کشور تحت پیگرد قانونی آمریکا قرار گرفت. وی پس از دریافت پناهندگی از سوی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، از ابتدای ماه نوامبر، در شغل جدید خود در یک وب سایت اینترنتی مهم روسیه مشغول به کار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.