خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری دهها مظنون به قتل دو خبرنگار فرانسوی در مالی

دستگیری دهها مظنون به قتل دو خبرنگار فرانسوی در مالی
اندازه متن Aa Aa

دو روز پس از کشته شدن دو خبرنگار رادیو بین المللی فرانسه در مالی، پلیس این کشور از دستگیری حدود ۱۰ مظنون در شهر کیدال، محل قتل این افراد خبر داد.

همزمان نیروهای ارتش فرانسه در مالی نیز اعلام کرده اند که عملیات خود را که از روز یکشنبه آغاز شده است، تا زمان یافتن عامل و یا عاملان قتل این دو روزنامه نگار ادامه خواهند داد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت قتل این دو روزنامه نگار فرانسوی را برعهده نگرفته است. پیش تر وزیر دفاع مالی، قتل این روزنامه نگاران را به شاخه ای تندرو از اسلامگران افراطی در این کشور نسبت داده بود.

پس از شکست کودتای نظامیان در مالی، شبه نظامیان طوارق به کمک اسلامگرایان مرتبط با گروه القاعده توانستند قسمتهای وسیعی از شمال کشور را تصرف کنند.

قرار است، پیکر این دو روزنامه نگار که از کیدال به باماکو، پایتخت مالی منتقل گردد و سپس برای خاکسپاری روز دوشنبه به فرانسه انتقال داده شود.

قتل این دو روزنامه نگار، چند روز پس از مذاکرات پنهانی و آزادی چهار گروگان فرانسوی که در نیجر در اسارت القاعده شاخه مغرب بودند، رخ داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.