وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیش بینی ادامه بحران اقتصادی در اروپا

پیش بینی ادامه بحران اقتصادی در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روند بسیار کند بازسازی در منطقه یورو و کل اقتصاد اتحادیه. این نتیجه یک پیش بینی است که اتحادیه اروپا روز سه شنبه منتشر کرده است. آلمان امسال و سال بعد مازاد تجاری خواهد داشت و در عین حال به خاطر وابستگی شدیدش به گسترش صادرات و کاهش دستمزدها و در نتیجه تهدید اقتصاد جهانی، انتقادها از این کشور رو به افزایش است.

اولی رهن، کمیسر مالی اتحادیه اروپا می گوید: «اگر آلمان و فرانسه بتوانند آن چه را اتحادیه اروپا از آنان خواسته انجام دهند، یعنی با هم تبدیل به یک صدای قوی بشوند، کمک بزرگی به منطقه یورو، رشد اقتصادی و کارآفرینی آن خواهند کرد.»

در سال جاری میلادی رشد منطقه یورو چهار دهم درصد و اتحادیه اروپا صفر درصد پیش بینی شده است.

یانیس امانویلیدیس، یکی از اعضا مرکز سیاست گذاری اتحادیه اروپا نیز می گوید: «اگر به طور انفرادی به هر یک از اعضا اتحادیه بنگرید، قطعا درمی یابید که وضعیت در بسیاری از کشورها بهتر نشده است. وضعیت بیکاری جوانان در چندین کشور به ویژه در جنوب اروپا مانند سال گذشته و حتی بدتر از آن است. به این ترتیب ما شاهد بحرانی هستیم که شاید از یک مرحله به مرحله ی آرام تری جابجا می شود، اما هنوز از بین نرفته است.»

گزارش اتحادیه اروپا نشان می دهد که نرخ بیکاری در منطقه یورو هم چنان نزدیک به میزان رکورد دو سال گذشته باقی خواهد ماند و اختلاف چشمگیر میان کشورهای عضو یورو در زمینه معضل بیکاری هم چنان حفظ خواهد شد.

خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «شکاف میان شمال و جنوب و نیز میان آلمان و فرانسه هنوز وجود دارد. به همین دلیل کمیسیون اروپا هفته آینده گزارش موسوم به «ساز و کار هشدار» را ارائه می دهد که حاوی دستورات دقیقی برای اعضا اتحادیه به منظور عادی سازی عدم توازن در اقتصاد کلان آن کشورهاست.»