خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

شورت ترم ۱۲ فیلم بلند دستین کرتون

نظرها
شورت ترم ۱۲ فیلم بلند دستین کرتون
اندازه متن Aa Aa

فیلم “شورت ترم ۱۲” به کارگردانی دستین کرتون در جشنواره سینمای دوویل فرانسه بین مخاطبان خود موفقیت بدست آورد. با این وجود هیئت داوران این جشنواره با تماشاگران هم عقیده نبود.

این فیلم داستان زن جوانی است که سرپرستی یک مرکز حمایت از کودکان قربانی آزار و اذیت را بر عهده دارد.

دستین کرتون، کارگردان می گوید: “در ابتدا داستان فیلم متاثر از تجربه کاری ام در جایی بود که واقعا به مکانی که در فیلم نمایش داده می شود شباهت دارد. این اولین شغل من خارج از دانشگاه محسوب می شد و قبل از ورود به مدرسه سینما به مدت دو سال به این کار پرداختم. از تجربیات خود در این کار، فیلم کوتاهی ساختم که به عنوان اولین فیلم من راهی جشنواره فیلم ساندنس شد. این فیلم الهام بخش من برای کارهای آینده بود.”

بری لارسون، بازیگر آمریکایی در این فیلم علیرغم مشکلات شخصی که دارد با همکاری جان گالاگر، در نقش جوانی بنام میسون با شور و علاقه زیاد برای کمک به کودکان دچار بحران تلاش می کند.

بری لارسون، بازیگر می گوید: “موضوعی را که در فیلم دوست دارم اینست که ما نمی توانیم بفهمیم که چه اتفاقی تا زمانی که آن رخ نداده بوقوع خواهد پیوست. و در حقیقت به همراه بازیگران کاملا وارد ماجرا می شویم. “

فیلم شورت ترم ۱۲ ابتدا در سینماهای ایالات متحده آمریکا و سپس اخیرا در بریتانیا به نمایش درآمد. این فیلم تا دی ماه به جشنواره های مختلف سینمایی معرفی خواهد شد.