خبر فوری
This content is not available in your region

سپ بلاتر امکان میزبانی مشترک جام جهانی قطر را رد کرد

نظرها
سپ بلاتر امکان میزبانی مشترک جام جهانی قطر را رد کرد
اندازه متن Aa Aa

سپ بلاتر، رئیس فیفا اعلام کرد که امکان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در ماه ژانویه منتفی است و چنانچه این رقابت ها از تابستان به زمان دیگری موکول شود، ماه نوامبر یا دسامبر زمان برگزاری جام جهانی فوتبال خواهد بود.

آقای بلاتر که برای دیدار با مسئولان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر سفر کرده، گفت که چنانچه جام جهانی در ماه ژانویه برگزار شود با رقابت های المپیک زمستانی تداخل خواهد داشت.

او درباره مشکل تداخل رقابت ها افزود: “ما و کمیته بین المللی المپیک دارای رسانه، تلویزیون و شرکای تجاری مشترک هستیم و نمی توانیم در یک زمان دو رویداد بزرگ ورزشی داشته باشیم. بنابراین منطقی است که جام جهانی را در پایان سال یعنی ماه های نوامبر و دسامبر برگزار کنیم.”

آقای بلاتر همچنین اعلام کرد که گزینه میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۲۲ با سایر کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و امارات متحده عربی نیز مطرح نیست چرا که قطر خود به تنهایی توانایی میزبانی این رقابت ها را دارد.

وی با اعلام این مطلب که در سفر به ایران و امارات عربی متحده از وی در مورد امکان میزبانی مشترک جام جهانی سوال شده، افزود که وی به این سوالات پاسخی نداده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.