خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات درون حزبی سبزهای اروپا آغاز شد

نظرها
انتخابات درون حزبی سبزهای اروپا آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

سبزهای اروپا رقابت درون حزبی را برای انتخاب نماینده خود در انتخابات رئیس کمیسیون اروپا آغاز کردند.

اسکا کلر، از فدراسیون جوانان سبز اروپا، ربکا هارمس از آلمان و مونیکا فراسونی از فدراسیون سبزهای ایتالیا سه رقیب از چهار رقیب حاضر دست در دست هم بر روی صحنه اتحاد خود را به نمایش گذاشتند.

سرشناسترین نامزد، ژوزه بووه نام دارد که در این مراسم غایب بود.

مونیکا فراسونی می گوید: «هدف اصلی ما رقابت نیست. ما می خواهیم حضور خود را نشان بدهیم و کاری کنیم که شهروندان باور کنند که سیاستهای اروپا قابل تغییر است و ما می توانیم این سیاستها را بهتر کنیم. خیلی از مردم چنین فکر نمی کنند. خیلی از مردم احساس می کنند که مالک چیزی در اروپا نیستند. ما قصد داریم که این حس مالکیت را به مردم برگردانیم.»

همان طور که از یک حزب حامی محیط زیست انتظار می رود، از رای گیری کاغذی خبری نیست افراد واجد شرایط فقط می توانند به طور آنلاین رای بدهند.

انتخابات رئیس کمیسیون اروپا قرار است ماه مه سال آینده میلادی برگزار شود و طی آن جانشین ژوزه مانوئل باروسو انتخاب می شود.

رودولف هربرت، گزارشگر یورونیوز می گوید: «سوت آغاز بازی زده شده است و حدود دویست هزار نفر از اعضای حزب سبز و حامیان آنها در سراسر اروپا دعوت شده اند تا نفر اول حزب را تا پایان ماه ژانویه انتخاب کنند. این فقط یک نمایش دموکراتیک ساده نیست. بلکه تلاشی است در جهت کم کردن شکاف بین نهادهای اروپایی و شهروندان قاره اروپا است.»