خبر فوری
This content is not available in your region

آمار بالای کشته های توفان هایان فیلیپین را عزادار کرده است

نظرها
آمار بالای کشته های توفان هایان فیلیپین را عزادار کرده است
اندازه متن Aa Aa

آمار کشته های توفان هایان در فیلیپین از مرز ده هزار نفر گذشت. اکثر قربانیان از شهر تاکلوبان در جزیره لیته هستند.

هر چند مقامات فیلیپینی نسبت به هایان هشدارهای لازم را داده بودند ولی این توفان که مهیب ترین توفان شرق اسیا لقب گرفته است جان بسیاری را تاکنون گرفته است. خصوصا شدت ویرانی و آمار کشته ها در تاکلوبان بالاتر از تصورات است. در این جزیره نزدیک به دو میلیون نفر زندگی می کنند.

قدرت این توفان آنقدر زیاد بود که ماموران امداد نتوانستند در ساعات اولیه به کمک قربانیان بروند. از سوی دیگر آمار مشخصی از تلفات جانی و مالی در ساعات اولیه وجود نداشت. حالا با عبور توفان از فیلیپین میزان تلفات مالی وجانی که بطرز غیر قابل منتظره ای گسترده است، آشکار می شود.

در حالیکه فیلیپینیها رخت عزای عزیزانشان را بر تن کرده اند، ویتنامی ها آماده مقابله با توفان می شوند.
تاکنون نزدیک به 500 هزار نفر از ساکنان مناطق شرقی ویتنام به ساختمانهای امن منتقل شده اند. ترس و واهمه از توفان در این کشور پس از اثرات فاجعه بارش در فیلیپین افزایش یافته است. هرچند گفته می شود که از شدت هایان در ویتنام کاسته خواهد شد. سازمان هواشناسی ویتنام پیش بینی کرده است که هایان در بعد از ظهر یکشنبه به ویتنام برسد و احتمالا هانوی، پایتخت ویتنام را نیز دوشنبه در می نوردد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.