خبر فوری

توافق بر سر ادامه مذاکرات، تنها نتیجه گفتگوهای ژنو

توافق بر سر ادامه مذاکرات، تنها نتیجه گفتگوهای ژنو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مذاکرات ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک حول محورهسته ای ایران بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت. در این مذاکرات که سه روز به درازا کشید، محمد جواد ظریف در مقام وزیر امور خارجه ایران و رییس هیئت مذاکره کننده ایرانی با وزرای امور خارجه پنج عضو دایم شورای امینت سازمان ملل و آلمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر خارجه ایران درباره عدم نتیجه گیری مذاکرات گفت که طبیعی است بدلیل نقطه نظرات متفاوت زمانی که به جزییات می رسیم رسیدن به توافق بسیار آسان نیست. وی تاکید کرد که از نتیجه ناامید نیست و عنوان کرد که نشست خوبی را پشست سر گذاشته است. از نگاه ظریف تمامی طرفهای گفتگو اراده حل ماجرا را دارند و این رسیدن به توافق را راحتتر خواهد کرد.

مهمترین گفتگوها در سطح وزرا میان جان کری و آقای ظریف رخ داد. این اولین بار پس از انقلاب بود که دو وزیر ایران و آمریکا به مدتی طولانی با هم گفتگو کردند. از نگاه آقای کری هم گفتگوها سازنده بود. وی گفت شکی درباره اینکه به حصول نتیجه نزدیک شده ایم ندارد و گفت با کار بیشتر در هفته های آتی می توان اهداف را عملی کرد.

گفته می شود فرانسه و وزیر امور خارجه این کشور یکی از موانع اصلی برای رسیدن به توافق در این گفتگوها بوده است. برخی از خبرگزاریهای فرانسوی نقش لوران فابیوس در این مذاکرات را با نقش بنیامین نتانیاهو قیاس کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.