خبر فوری
This content is not available in your region

بازتاب مذاکرات سه روزه ژنو در جامعه ایران

نظرها
بازتاب مذاکرات سه روزه ژنو در جامعه ایران
اندازه متن Aa Aa

دور دوم مذاکرات اتمی گروه ۵ بعلاوه یک با هیات ایرانی در ژنو، ساعات پایانی شنبه شب با وجود موجی از امید ایرانیان، بی نتیجه پایان یافت.

روزنامه های چاپ تهران از جمله آرمان، شرق و اعتماد در واکنش و با ابراز امیدواری تلویحی، به تعویق افتادن دستیابی به نتیجه را گزارش کردند. روزنامه اعتماد با تیتر نخست «توافق در تعلیق» به چاپ دوم رسید.

مخالفت لوران فابیوس، وزیر امورخارجه دولت فرانسه با توافق بر سر مفاد مطرح در این مذاکرات سه روزه، شنبه شب با واکنش های منفی بسیاری از شهروندان ایرانی در شبکه های اجتماعی رو به رو شد.

با این همه و باوجود ایجاد مانع از سوی فرانسه، امیدواری نسبت به دستیابی به نتیجه در آینده نزدیک از سوی طرفین دیده می شود.

علاوه بر نگاه مثبت محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه دولت حسن روحانی به روند گفتگوهای تازه جمهوری اسلامی ایران با گروه ۵ بعلاوه یک، ویلیام هیگ، همتای بریتانیایی وی نیز از پشرفتی قابل توجه در مذاکرات ژنو سخن گفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.