خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض اسب سواران فرانسه به افزایش مالیات بر ارزش افزوده

نظرها
اعتراض اسب سواران فرانسه به افزایش مالیات بر ارزش افزوده
اندازه متن Aa Aa

نزدیک به چهار هزار تظاهرکننده به همراه حدود دویست اسب بعدازظهر دوشنبه در پاریس بسوی میدان باستیل راهپیمایی کردند. اعتراض آنها افزایش مالیات بر ارزش افزوده در مراکز اسب دوانی فرانسه از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی است.

بنا به دستور اتحادیه اروپا، از ماه ژانویه، مراکز اسب دوانی فرانسه دیگر نمی توانند از نرخ ویژه هفت درصدی مالیات بر ارزش افزوده بهره مند شوند و این مالیات به میزان معمول بیست درصد افزایش پیدا می کند.

سرژ لوکونت، رییس فدراسیون سوارکاری فرانسه می گوید: «ممکن است شش هزار نفر شغل خود را از دست بدهند. پژوهش های بسیار جدی نشان می دهد که به این ترتیب شش هزار شغل در کشور از بین خواهد رفت. عددی که بسیار بیشتر از چیزی است که شرکت های بزرگ از دست می دهند و هر روز همه سیاستمداران نگرانشان هستند.»

بیش از هجده هزار نفر در مراکز اسب دوانی فرانسه شاغل هستند. به گفته فدراسیون سوارکاری فرانسه بیش از دو میلیون نفر در این کشور بطور مرتب ورزش اسب سواری می کنند و مننکن است با افزایش مالیات بسیاری از آنها دیگر نتوانند به ورزش مورد علاقه خود بپردازند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.