خبر فوری

آینده بازار نفت در گزارش آژانس بین المللی انرژی

آینده بازار نفت در گزارش آژانس بین المللی انرژی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آژانس بین المللی انرژی در گزارش سالانه خود در مورد تاخیر سرمایه گذاری از سوی تولید کنندگان نفت در حاشیه خلیج فارس، تحت تاثیر تولید نفت شیل در آمریکا هشدار داد.

در حالیکه پیش از این اعلام کرده بود توسعه نفت شیل در آمریکا در بلند مدت روی اعضای اصلی اوپک نظیر عربستان تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی می کند که میزان تقاضای نفت در سطح جهانی از هشتاد و هفت میلیون و چهارصد هزار بشکه در سال گذشته به صد و یک میلیون بشکه در سال 2035 افزایش یابد.

بر اساس این گزارش تا سال 2020 میلادی، هند جایگزین چین در جدول متقاضیان و وارد کنندگان نفت خواهد شد و در جایگاه نخست خواهد ایستاد.

آژانس بین المللی انرژی در این گزارش همچنین پیش بینی کرده است که آمریکا در سال 2015 میلادی یعنی دو سال زودتر از آنچه پیش از این پیش بینی کرده بود، با پشت سر گذاشتن عربستان سعودی، به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل می شود. تکنولوژی جدید استخراج نفت و گاز از لایه های رسی زمین، موسوم به شیل باعث شده که آمریکا سایر رقبا را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.