خبر فوری

تشدید کمک های بین المللی به بازماندگان طوفان هایان در فیلیپین

تشدید کمک های بین المللی به بازماندگان طوفان هایان در فیلیپین
اندازه متن Aa Aa

همزمان با رسیدن بخشی از کمک های بین المللی به مناطق طوفان زده در فیلیپین، عملیات امداد رسانی به بازماندگان این طوفان سهمگین آغاز شده است.

همچنین با مشخص شدن میزان تلفات طوفان هایان، تلاش های بین المللی برای کمک رسانی به بازماندگان شدت گرفته است.

بر اساس گزارش ها، هنوز اجساد زیادی در شهر تاکلوبان که در مرکز این طوفان قرار داشت، در زیر آوار مدفون هستند و همین امر سبب شده تا بازماندگان در این مناطق علاوه بر کمبود غذا و آب، با مشکلاتی از قبیل خطر شیوع انواع بیماری نیز مواجه باشند.

برخی از ساکنان این مناطق برای دفن این اجساد، اقدام به حفر گورهای دسته جمعی کرده اند. بر اساس گزارش ها، تنها در این شهر پیش بینی می شود، بیش از ۱۰ هزار نفر کشته شده باشند.

مقامات ایالات متحده آمریکا از اعزام ۸۰ فروند هواپیما و حدود ۵ هزار خدمه به مناطق طوفانزده در فیلیپین خبر داده اند. کانادا و استرالیا نیز علاوه بر مواد غذایی و پوشاک نسبت به ارسال دارو و برخی تجهیزات اولیه پزشکی اقدام کرده اند.

طوفان هایان که بر اساس طبقه بندی در رده پنجم قرار دارد و از شدیدترین و مخرب ترین طوفان ها به شمار می رود، بیش از ۹ میلیون نفر در فیلیپین را تحت تاثیر قرار داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.