وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتقال فعالان صلح سبز به زندانی در سن پترزبورگ

انتقال فعالان صلح سبز به زندانی در سن پترزبورگ
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فعالان سازمان صلح سبز که اواسط ماه سپتامبر در روسیه بازداشت شده بودند، از زندانی در شمال این کشور به زندانی در شهر سن پترزبورگ منتقل شدند.

بیست و هشت فعال این گروه، همراه با یک عکاس روس و فیلمبردار بریتانیایی توسط قطاری از شهر مورمانسک به یکی از قدیمی ترین زندان های روسیه در شهر سن پترزبورگ منتقل شدند.

پیش تر، این افراد با اتهام دزدی دریایی مواجه بودند که مجازات حداکثر ۱۵ سال زندان را درپی داشت اما اینک قرار است به اتهام اوباشگری محاکمه شوند و این اتهام برای هریک از آنها حداکثر ۷ سال زندان در پی خواهد داشت.

این فعالان روز هجدهم ماه سپتامبر در حالی که در نزدیکی یک دکل نفتی متعلق به روسیه در یک کشتی تظاهرات کرده بودند پس از تلاش برای بالارفتن از این دکل توسط نیروهای گارد ساحلی روسیه بازداشت شدند.

برخی از اعضای سازمان صلح سبز ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت این افراد می گویند ممکن است آنها را با زندانیان خطرناک در یک سلول قرار دهند.