خبر فوری
This content is not available in your region

چالش اساسی در فیلیپین حفظ طوفانزدگان و دفن اجساد قربانیان است

نظرها
چالش اساسی در فیلیپین حفظ طوفانزدگان و دفن اجساد قربانیان است
اندازه متن Aa Aa

چهار روز پس از خشم ابرطوفان هایان، دشواری دسترسی به طوفانزدگان در روستاها و شهرهای نواحی مرکزی فیلیپین، و رساندن آب آشامیدنی، غذا و دارو به آنان، چالش اصلی امدادرسانان است.

شمار تلفات جانی ابرطوفان هایان در فیلیپین حدود ۱۰ هزار نفر تخمین زده می شود. هایان، بیش از ۶۰۰ هزار نفر را نیز بیخانمان کرده و در مجموع زندگی بیش از ۹ میلیون نفر را مختل یا متاثر از خشم خود کرده است.

فرانسس کندی، سخنگوی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد با اشاره به دشواری امدادرسانی می گوید:« بزرگترین چالش برای برنامه جهانی غذا و برای دولت و کل جامعه بشردوستان مسئله لجستیک است؛ فرودگاههایی که خراب شده اند، جاده هایی که هنوز بسته اند و آواری که بر جای مانده است.»

برنامه جهانی غذا در کنار کمکهای سازمانهای دیگر، ۴۰ تن بیسکویت انرژی زا برای به طوفانزدگان ارسال کرده است.

جان گینگ از سازمان ملل متحد نیز به دشواری امر کمک رسانی اشاره می کند و می گوید: «منطقه به کلی نابود شده است، زنده نگاهداشتن آسیب دیدگان و همزمان پرداختن به اجساد برجای مانده، الویت های اصلی هستند. تیمهای مختلف در منطقه حضور دارند و تیمهای بیشتری در راه هستند.»

حدود ۹۰ نظامی آمریکایی در کنار سربازان فیلیپینی به یاری طوفانزدگان شتافته اند. آمریکا یک ناو هواپیمابر خود را نیز جهت یاری رساندن به بازماندگان ابرطوفان هایان به آبهای ساحلی فیلیپین اعزام می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.