خبر فوری
This content is not available in your region

سایه بحران فیلیپین بر نشست تغییرات آب و هوایی

سایه بحران فیلیپین بر نشست تغییرات آب و هوایی
اندازه متن Aa Aa

بحران و طوفان سهمگین هایان در فیلیپین، نشست بین المللی تغییرات آب و هوایی در ورشو، پایتخت لهستان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

همزمان گروهی از فعالان حفظ محیط زیست در اطراف سالن برگزاری نشست گرد هم آمدند و خواستار یافتن راه حلی برای کمک به فیلیپین در جلوگیری از تغییرات جوی در این کشور شدند.

سخنگوی این گروه می گوید:” درخواستی بزرگتر از این نمی توان از این مذاکرات داشت.نیاز داریم تا مکانیزیمی در نظر گرفته شود تا بتوان جلوی تخریب بیشتر را گرفت. نیازمند امکاناتی هستیم که جلوی وقوع دوباره این ویرانی ها و احساساتی را که مردم فیلیپین در حال حاضر دارند، بگیریم.”

روز دوشنبه نیز نماینده هیات فیلیپینی در حاشیه این نشست اعلام کرده بود که با توجه به وجود شواهد علمی مبنی بر وجود طوفان های شدید بالقوه، کشور من آینده ای را که در آن وقوع ابرطوفان ها ثابت و منظم شود، نخواهد پذیرفت.

وی همچنین در مراسم افتتاحیه این نشست طی سخنانی، خواستار عملکرد سریع شرکت کنندگان برای جلوگیری از وقوع دوباره طوفان هایی نظیر هایان در کشورش شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.