خبر فوری

پزشکان از شکم مادری مرده، نوزادی زنده بیرون آوردند

پزشکان از شکم مادری مرده، نوزادی زنده بیرون آوردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پزشکان بیمارستان دبرسدن مجارستان سه ماه و نیم انتظار کشیدند تا معجزه شان را بگوش جهانیان برسانند. آنها موفق به زایمان نوزادی شدند که مادرش در مرگ مغزی کامل قرار داشت. مادری که حتی اعضای بدنش را هم به بیماران دیگر پیوند زدند و جنین همچنان زنده ماند.

یکی از پزشکان این بیمارستان می گوید با توجه اهدای اعضای بدن این مادر تولد نوزاد زنده کاری بود بس دشوار که تنها به وقوع یک معجزه می مانست.

مادری که این نوزاد را در مرگ مغزی کامل بدنیا آورد بدلیل خونریزی داخلی در زمان حاملگی به کما رفته بود. پزشکان اما تصمیم گرفتند دست کم نوزاد این زن را نجات دهند و پس از سه ماه موفق شدند او را از طریق دستگاههای مجهز بیمارستان زنده نگاه دارند تا به این ترتیب قدرت پیشرفت علم پزشکی را بیشتر اشکار کنند.

داستانی که تلخ آغاز شد و پایانی امیدوار کننده برای بازماندگان خانواده این زن داشت، خانواده ایی که به گفته خبرنگار یورونیوز در مجارستان هفته ای 3 بار به دیدن جنینی می آمدند که بیشتر تبلور یک معجزه بود. مادری که مرگ مغزی کرده بود توانست جنینی را زنده تحویل دهد، تا با مرگش آغاز زندگی دیگری را نوید دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.