خبر فوری

نامزد ریاست بانک مرکزی آمریکا به سنا رفت

نامزد ریاست بانک مرکزی آمریکا به سنا رفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جانت یلن، نامزد پیشنهادی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای ریاست بانک مرکزی آمریکا، روز پنج شنبه برای کسب رای نمایندگان سنا در مجلس سنا سخنرانی کرد، این آخرین گام او برای تصدی پست ریاست بانک مرکزی آمریکا است.

جانت یلن گفت: “به نظر من ضروری است که ما هر آنچه لازم است را برای دستیابی به بهبود اقتصادی قوی انجام دهیم. از جمله با ادامه برنامه خرید اوراق قرضه دولتی که در حال حاضر در جریان است. برنامه محرک اقتصادی که باعث بهبود قابل توجهی در بازار کار آمریکا شده است. پیام من این است که ما هرچه در توان داریم برای تحقق ثبات اقتصادی و کنترل تورم انجام خواهیم داد.”

برنامه محرک اقتصادی بانک مرکزی آمریکا شامل تزریق ماهانه هشتاد و پنج میلیارد دلار به اقتصاد این کشور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی است، سیاستی که به عقیده کارشناسان در سالهای اخیر باعث کاهش نرخ بیکاری و بهبود هر چند اندک اوضاع اقتصادی آمریکا شده است.

چندی پیش بن برنانکی، رئیس بانک مرکزی آمریکا از احتمال کاهش تدریجی تزریق دلار به اقتصاد این کشور خبر داده بود، اتفاقی که تاکنون به وقوع نپیوسته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.