خبر فوری

کری: تشدید تحریمهای اقتصادی، مذاکرات با ایران را ناکام می گذارد

کری: تشدید تحریمهای اقتصادی، مذاکرات با ایران را ناکام می گذارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا می گوید تشدید تحریمها علیه ایران، مذاکرات پنج بعلاوه یک را با ناکامی روبرو خواهد کرد. این در حالی است که نمایندگان کنگره آمریکا قرار است بر سر وضع تحریمهای جدیدی اقتصادی علیه ایران تصمیم بگیرند.

روز چهارشنبه، وزیر خارجه آمریکا درمخالفت با جریمه های بیشتر به کنگره رفت تا نمایندگان را تا آنجایی که ممکن است برای مخالفت با تحریمهای جدید ترغیب کند. او گفت که اگر جریمه های اقتصادی بیشتری برای نقض تحریم های ایران وضع شود، ممکن است ایالات متحده همراهی برخی از طرفین مذاکرات هسته ای را از دست بدهد.

جان کری می گوید: “ امید ما اینست که تحریمها اثر مفیدی داشته باشند اما در جایی که قرار داریم فکر نمی کنم تحریمها کمکی به حل بحران هسته ای بکند. تنها می تواند شانسهای رسیدن به یک توافق را نابود کند و در واقع ما را بر می گرداند به گفتگوهایی که از سی سال گذشته نتوانسته ایم آنرا عملی کنیم. ما از کنگره می خواهیم تا دیپلماتیک بیاندیشد و چشم اندازی را برای ما فراهم کنند توانایی کارکردن داشته باشیم. “

در سوی دیگر روز چهارشنبه، سید حسن نصرالله در جمع هوادارانش در بیروت گفته است اگر ممانعت اسراییل باعث عدم توافق بین ایران و کشورهای غربی شود دیگر راهی به جز جنگ باقی نخواهد ماند.

کاخ سفید هم اعلام کرده است که اگر این بار مذاکرات با شکست روبرو شود احتمال اینکه جنگ دیگری در منطقه بروز کند، وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.