خبر فوری
This content is not available in your region

ایرلند بدهی خود را تسویه می کند

نظرها
ایرلند بدهی خود را تسویه می کند
اندازه متن Aa Aa

دولت ایرلند روز پنج شنبه اعلام کرد که این کشور ماه آینده تمامی بدهی هایش به صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا را تسویه می کند.

جمهوری ایرلند سه سال پیش و در پی وقوع بحران اقتصادی، دیگر قادر به تامین مالی از بازارهای مالی نبود و دست کمک به سوی وام دهندگان بین المللی دراز کرد.

اندا کنی، نخست وزیر ایرلند دریافت وام را تصمیمی درست در زمان درست دانست و گفت: “این آخرین گام در مراحل بازگشت ایرلند به شرایط مالی و بودجه عادی است. مانند بیشتر کشورهای منطقه یورو، ما هم در سال 2014 میلادی به طور معمول از بازارهای مالی تامین مالی خواهیم کرد.”

ایرلند هفته گذشته آخرین بخش از وام هشتاد و پنج میلیارد یورویی خود را از وام دهندگان بین المللی دریافت کرد. یونان، پرتغال، قبرس و اسپانیا دیگر کشورهای بحرانزده منطقه یورو هستند که از بانک مرکزی اروپا، صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا کمک مالی دریافت کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.