خبر فوری

حسن نصرالله: نیروهای حزب الله در سوریه باقی می مانند

حسن نصرالله: نیروهای حزب الله در سوریه باقی می مانند
اندازه متن Aa Aa

روز پنجشنبه در مراسم عاشورا در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله گفت که پیکارجویان این حزب در سوریه باقی می مانند.

حزب الله لبنان و جمهوری اسلامی ایران از متحدان اصلی بشار اسد به شمار می روند. حسن نصرالله که در برابر هزاران نفر از شیعیان لبنان سخنرانی می کرد دلیل حضور حزب الله در سوریه را اینچنین بیان کرد: «حضور ما در سوریه، همانطور که چند بار گفته ام، حضور سربازان ما و مجاهدین ما در سوریه برای دفاع از لبنان، فلسطین و برای مسأله فلسطین و مقاومت سوریه است.»

در اواسط خرداد ماه گذشته، ارتش سوریه در حملات خود برای پس گرفتن شهر استراتژیک قصیر از مخالفان رژیم، از حمایت گسترده جنگجویان حزب الله لبنان بهره گرفت، نبرد سنگینی که طی آن دهها تن از پیکارجویان حزب الله کشته شدند.

پیروزی قصیر، چندی بعد به انفجار مهیب یک خودروی بمب گذاری شده، در همین منطقه شیعه نشین ضاحیه و کانون قدرت حزب الله، منجر شد. در این حمله سهمگین به طرفداران حزب الله ۲۷ تن کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.