خبر فوری

اوباما با اذعان به مشکلات طرح بیمه، به آن ادامه می دهد

اوباما با اذعان به مشکلات طرح بیمه، به آن ادامه می دهد
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از اینکه طرح اصلاحات خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور بخوبی پیش نمی رود اظهار نارضایتی کرد.

آقای اوباما گفت: «اجرای این طرح تاکنون بسیار دشوار بوده است و فکر می کنم که همه درک می کنند که من هم از این بابت خوشحال نیستم و از اینکه با این همه مشکلات برخورد کردیم، عمیقا نگرانم.»

به میلیونها آمریکایی که در چارچوب اصلاحات نظام بهداشت آمریکا نگران از دست رفتن پوشش بیمه خود هستند، آقای اوباما گفت که به شرکت های بیمه اجازه داده می شود تا بیمه این دسته از آمریکایی ها را برای یکسال دیگر تمدید کنند.

او همچنین به مخالفان خود هشدار داد که عقب نشینی نخواهد کرد: «اغلب اوقات تا زمانی که حالتان خوب باشد و سالم باشید، بیمه خیلی خوب کار می کند، اما زمانی که بیماری پیش می آید، اینطور نیست. به همین دلیل هدف اصلی ما ادامه این اصلاحات است و من اجازه نخواهم داد که برخی طرح های پیشنهادی که تنها تلاش های گستاخانه ای برای تضعیف یا لغو کلی این قانون اند، ما را به یک سیستم عقب افتاده بکشاند.»

با این حال، اعلام این خبر، تاحدی اعطای امتیاز به مخالفان اصلاحات است. همچنین بدلیل مشکلات فنی در سایت اینترنتی بیمه موسوم به «اوباماکِر» تعداد ثبت نامها بسیار پایین بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.