خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه هوایی دوبی و حضور موفق شرکت بوئینگ

نظرها
نمایشگاه هوایی دوبی و حضور موفق شرکت بوئینگ
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه هوایی دوبی روز یکشنبه افتتاح شد و در نخستین روز شرکت های هواپیمایی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، سفارشهایی به ارزش بیش از یکصد و پنجاه میلیارد دلار به شرکت های سازنده هواپیما دادند که در میان آنها شرکت آمریکایی بوئینگ اصلی ترین برنده بود.
افزایش قیمت نفت و سرعت گرفتن روند رشد اقتصادی کشورهای حوزه خلیج فارس از یک سو و موقعیت استراتژیک این منطقه در مسیر اروپا و آسیا از دیگر دلایل رونق صنایع هوایی کشورهای منطقه است.

رندی تینسه، معاون رئیس بازاریابی شرکت هواپیماسازی بوئینگ می گوید:“اینجا بخشی از جهان است که کشورها و دولتها بشدت بر روی زیرساختها سرمایه گذاری می کنند. جایی که فرودگاهها و فروشگاههای فری شاپ خیلی بزرگ دارند و راههای آمد و رفت خیلی مناسبی وجود دارد. این یک فرصت خوب برای ما و شرکت های هواپیمایی منطقه است.”

شرکت هواپیمایی امارات در قراردادی به ارزش 76 میلیارد دلار، صدو پنجاه فروند و شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز 169 فروند به مینی جومبوی 777 جدید به بویینگ به ارزش بیش از پنجاه و دو میلیارد دلار سفارش دادند.

همچنین امارات پنجاه فروند ایرباس آ380 و اتحاد ایرویز رقیب داخلی امارات 87 فروند هواپیمای ابرباس به این شرکت اروپایی سفارش دادند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.