خبر فوری
This content is not available in your region

صدراعظم آلمان در جستجوی بازگرداندن اعتماد به روابط دو سوی اقیانوس اطلس

نظرها
صدراعظم  آلمان در جستجوی بازگرداندن اعتماد به روابط دو سوی اقیانوس اطلس
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان می گوید انتشار گزارش هایی مبنی بر فعالیت های جاسوسی آمریکا از رهبران آلمان، روابط دو سوی اقیانوس اطلس را در ارتباط با موافقتنامه تجارت آزاد تحت الشعاع قرار داده است.

خانم مرکل که مکالمات تلفنی اش توسط سازمان امنیت ملی آمریکا رهگیری و شنود شده از واشنگتن خواست تا نسبت به موضوع جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور شفاف سازی کند.

صدراعظم آلمان با هدف بازگرداندن اعتماد به روابط دو سویه، روز دوشنبه در برابر مجلس نمایندگان آلمان گفت: «ادعاهای جدی مطرح است و باید بررسی و روشن شود. از همه مهم تر اینکه باید برای آینده اعتمادسازی شود.»

درحالیکه صدراعظم آلمان بر ضرورت و اهمیت روابط دو کشور تاکید دارد، افکار عمومی جامعه آلمان چندان روی خوشی به این روابط نشان نمی دهد. شصت درصد آلمان ها براین باورند که آمریکا نمی تواند شریک قابل اعتمادی برای آلمان باشد.

از سوی دیگر آلمان گرچه هرگز به درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن، افشاگر اسناد محرمانه آمریکا پاسخ مثبتی نداده اما از پیشنهاد وی مبنی بر همکاری با آلمان در زمینه افشای بیشتر موارد مربوط به جاسوسی استقبال کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.