خبر فوری
This content is not available in your region

بوئینگ برنده رقابت در نمایشگاه هوایی دوبی

نظرها
بوئینگ برنده رقابت در نمایشگاه هوایی دوبی
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه هوایی دوبی که روز یکشنبه افتتاح شد به صحنه رقابت شرکت های هواپیماسازی هواپیمایی تبدیل شده است.

در میان شرکت های هواپیماسازی، شرکت آمریکایی بوئینگ با فاصله زیاد گوی سبقت را ربود و در میان خریداران شرکت هواپیمایی امارات با بیشترین ثبت سفارش از سایر شرکت های هواپیمایی پیشی گرفت.

حبیب فکیح، رئیس ایرباس در خاورمیانه می گوید:” بوئینگ روز گذشته از محصول جدید خود مدل 777Xرونمایی کرد و موفق به فروش بالایی شد، اما نتیجه عملکرد نهایی در پایان سال مشخص خواهد شد و در آن موقع ایرباس عملکرد به مراتب بهتری را ثبت خواهد کرد.”

شرکت هواپیماسازی بوئینگ در نخستین روز نمایشگاه سفارش ساخت 259 فروند هواپیمای بوئینگ 777 را از چند شرکت هواپیمایی دریافت کرد.
150 فروند از این تعداد مربوط به شرکت هواپیمایی امارات ، پنجاه فروند مربوط به قطر ایرویز و 25 فروند مربوط به شرکت اتحاد ایرویز است.

بوئینگ777 ،رقیب ایرباس 350آ، یک هواپیمای پهن پیکر تجاری دو موتوره است که ظرفیت جابجایی سیصد و پنجاه تا چهارصد و شش مسافر را دارد.

جف جانسون رئیس بوئینگ در خاورمیانه می گوید:” رقابت خوب است و باعث می شود که ما شرکتهای بهتری شویم. یکی از کارهای ما این بود که ما سعی کردیم تعهدمان را در منطقه به نمایش بگذاریم. حضور در بازار خاورمیانه هیجان انگیز است.”

شرکت های متعدد تولید کننده محصولات و تجهیزات صنایع هوایی با محصولات متفاوت در سیزدهمین نمایشگاه هوایی دوبی شرکت کردند، اما تحلیلگران و رسانه ها بر رقابت دو شرکت بوئینگ و ایرباس تمرکز کرده بودند.

خبرنگار یورونیوز می گوید:” این مسابقه ای بین شرکت بوئینگ و ایرباس است که در نمایشگاه هوایی دبی در جریان است، اما این شرکت های هواپیمایی حوزه خلیج فارس هستند که برنده نهایی را تعیین می کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.