خبر فوری
This content is not available in your region

فیلومینا؛ تصویری نادر از نقاط ضعف کلیسای کاتولیک

نظرها
فیلومینا؛ تصویری نادر از نقاط ضعف کلیسای کاتولیک
اندازه متن Aa Aa

«فیلومینا» یک درام بریتانیایی، فیلم جدید استفان فریرز است که جودی دنچ، هنرپیشه برنده اسکار و استیو کوگان در آن ایفای نقش می کنند. این فیلم در هفتادمین جشنواره فیلم ونیز برنده بهترین فیلمنامه شد.

این فیلم از روی یک داستان واقعی ساخته شده است و اقتباسی از کتاب «فرزند گمشده فیلومینا لی» نوشته مارتین سیکسمیت، یک خبرنگار بریتانیایی است.

جودی دنچ نقش فیلومینا، زنی را بازی می کند که در جستجوی پسری است که سال ها پیش راهبه های ایرلندی او را ربوده و فروخته اند.

جف پاپ، یکی از نویسندگان فیلمنامه، در جشنواره فیلم ونیز تاکید کرد که هدف فیلم، قضاوت نیست. او می گوید: «ما بسیار محتاط بودیم. اولین اشتباه، گرفتن کودک از مادرش در دهه پنجاه میلادی بود ولی ما بسیار مراقب بودیم که با معیارهای امروزی آنچه را در سالهای پنجاه اتفاق افتاده بود، قضاوت نکنیم. اشتباه بزرگتر این بود که سعی در پنهان کردن آنچه برای آنتونی اتفاق افتاده بود در طول زندگیش و پنجاه سال زندگی فیلومینا کردند.»

پس آنکه فیلومینا در سال ۱۹۵۲ میلادی در دوران نوجوانی باردار می شود، او را برای کار در رختشوی خانه به صومعه می فرستند. در آنجا کودک فیلومینا را از او می گیرند و به غریبه ها می دهند. او دیگر نمی تواند پسرش را ببیند، اما اعتقادات مذهبی خود را به عنوان یک کاتولیک از دست نمی دهد. سال ها بعد، فیلومینا همراه سیکسمیت، خبرنگار بیزار از زندگی که کار خود را بتازگی از دست داده است، به آمریکا می رود تا پسرش را پیدا کند.

جودی دنچ، هنرپیشه ایفاگر نقش فیلومینا می گوید: «فقط این را می گویم که نمی توانم خود را در وضعیت فیلومینا تصور کنم و آنها را ببخشم. من مانند او این نگرش انسانی را ندارم.»

«فیلومینا» هم اکنون در بریتانیا و ایرلند به روی پرده رفته است و در ماههای دسامبر و ژانویه در دیگر کشورهای اروپایی به نمایش درخواهد آمد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.