خبر فوری
This content is not available in your region

جستجوی گسترده برای یافتن عامل تیراندازی در دو رسانه فرانسوی

نظرها
جستجوی گسترده برای یافتن عامل تیراندازی در دو رسانه فرانسوی
اندازه متن Aa Aa

پلیس فرانسه همچنان بطور فعال به دنبال عامل تیراندازی در دو رسانه این کشور در پاریس است، حمله ای که باعث زخمی شدن یک نفر در روزنامه چپگرای لیبراسیون شد.

پلیس پاریس امیدوار است بتواند با استفاده از تصویر واضحتری که از فرد مظنون بوسیله دوربینهای امنیتی گرفته شده، هر چه زودتر او را دستگیر کند.

فردی که بین 35 تا 45 سال سن دارد و ظاهرا چهره ای اروپایی دارد.

در حالی که روزنامه “پاریزین” ساعاتی پیش، از دستگیری او خبر داد، اما سخنگوی وزارت کشور فرانسه ضمن تکذیب این خبر گفت که هنوز اطلاعی از فرد ضارب ندارد.

اما فرانسوا اورانش، فرد کهنسالی که در تصاویر منتشر شده توسط دوربین امنیتی شبکه تلویزیونی “بی اف ام تی وی” در حال بالا رفتن از پله ها در مقر این شبکه دیده می شود و نهایتا فرد ضارب بدون توجه به او از آنجا می گریزد، توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

او می گوید: “من وقتی از ادامه این ماجرا و زخمی شدن یک جوان در روزنامه لیبراسیون مطلع شدم، با خودم گفتم که من از کنار فرد بسیار خطرناکی عبور کردم که ظاهرا آماده شلیک با اسلحه اش بوده است. نمی دانم چرا وقتی او دو بار از جلوی من رد شد، به او توجهی نکردم.”

بنابر گزارشها، پلیس فرانسه در 24 ساعت گذشته، چهارصد تلفن از شهروندانی دریافت کرده که ظاهرا اطلاعاتی را درباره این فرد ارائه داده اند.

شهروندانی که نسبت به امنیت خود بیش از پیش ابراز نگرانی می کنند.

یکی از آنها می گوید: “البته افراد بیمار و یا دیوانه دیگری هم هستند. شاید این یک تسویه حساب شخصی بوده. به هر حال تا زمانی که پیدا نشده ممکن است برای همه خطرناک باشد. او فرد مسلحی است که در خیابانها پرسه می زند، بنابر این ممکن است در هر لحظه کسی را بکشد.”

دیگری هم می گوید: “احساس امنیت نمی کنم بخصوص وقتی بچه هایم سوار تراموی می شوند، احساس ناراحتی می کنم.”

این اقدام باعث تشدید تدابیر امنیتی در برخی از رسانه های فرانسوی در پاریس شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.