خبر فوری
This content is not available in your region

اعلام وضعیت اضطراری در جزیره ساردنی ایتالیا

اعلام وضعیت اضطراری در جزیره ساردنی ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

گردباد و سیلاب در جزیره ساردنی، در جنوب ایتالیا جان دست کم ۱۶ تن را گرفت و صد ها نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرد.

نخست وزیر ایتالیا آنچه را که در جزیره ساردنی روی داده، فاجعه ملی خواند و وضعیت این جزیره را اضطراری توصیف کرد.

بارش باران های سیل آسا و در پی آن، جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها در این جزیره همچنین موجب تخریب پل ها، آب گرفتگی معابر و خیابان ها شده است.

سیلاب سراسر جزیره را فراگرفت و بسیاری از خودروها در آب فرورفته اند.

چهارصد میلی متر بارندگی طی ۲۴ ساعت موجب بالا آمدن آب رودخانه ها تا ارتفاع سه متر شده است و طغیان رودخانه ها به مزارع کشاورزی این جزیره نیز آسیب هایی وارد ساخته است.

بنا به گزارش رسانه های محلی در بین قربانیان، یک مادر به همراه دخترش دیده می شوند که خودروی آن ها طعمه سیل شد و غرق شدند. در حادثه دیگری، هنگامی که یک پل فروریخت، یک افسر پلیس که در حال امدادرسانی بود کشته شده و سه تن از همکارانش مجروح شدند.

از تعداد افراد ناپدید شده هنوز اطلاعاتی در دست نیست. اجساد چهار نفر از یک خانواده مهاجر برزیلی نیز سه شنبه صبح پیدا شد. دو فرزند دیگر این خانواده مفقود شده اند.

شهر اولبیا در شمال شرق جزیره ساردنی بیشترین خسارت ها را از این فاجعه طبیعی دیده است. به گفته شهردار اولبیا چنین وضعیتی در یک دهه گذشته بی سابقه بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.