خبر فوری
This content is not available in your region

راههای انقلابی پولاک و یورن در نمایشگاهی در کپنهاگ

نظرها
راههای انقلابی پولاک و یورن در نمایشگاهی در کپنهاگ
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاهی مقایسه ای با نام «راه های انقلابی»، از آثار دو هنرمند مشهور اکسپرسیونیسم انتزاعی، جکسون پولاک آمریکایی و اسگر یورن دانمارکی، بنیانگذار جنبش هنری کبرا، در موزه هنرهای مدرن لوییزیانا در نزدیکی کپنهاگ گشایش یافت.

نمایشگاه «راههای انقلابی» شباهت های قابل توجه بین آثار این دو نقاش را ارائه می کند، درحالیکه آنها هرگز همدیگر را ملاقات نکردند و پولاک در لانگ آیلند آمریکا و یورن در کپنهاگ زندگی می کرد. با این همه، این دو هنرمند از نظر اندیشه های سیاسی و نگرششان به نقاشی متفاوت بودند.

آندرس کولد، مسئول این نمایشگاه می گوید: “از این نمایشگاه ما می فهمیم که آنها بسیار از هم متفاوت نیز بودند. اولا از نظر هدفشان. از نظر یورن، هنر وسیله ای در مقابل اجتماع است. او سیاسی است. او در نقاشی هایش نیز این را نشان می دهد. ولی پولاک به هنر بعنوان جهانی جداگانه می نگرد، جهانی جدا از جهان سیاسی و اجتماعی.”

در نمایشگاه «راههای انقلابی» ۱۳۵ قطعه اثر به نمایش گذاشته شده است و تا فوریه آینده ادامه خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.