خبر فوری
This content is not available in your region

صعود فرانسه، پرتغال، یونان، کروواسی، غنا و الجزایر به جام جهانی

نظرها
صعود فرانسه، پرتغال، یونان، کروواسی، غنا و الجزایر به جام جهانی
اندازه متن Aa Aa

دیدارهای برگشت پلی آف مرحله مقدماتی جام جهانی، سه شنبه شب در اروپا و آفریقا برگزار شد.

در یکی از حساس ترین دیدارها فرانسه میزبان اوکراین بود. آبی ها که دیدار رفت را ۲ به صفر به حریف واگذار کرده بودند، بازی را کاملا تهاجمی آغاز کردند.

در دقیقه ۲۲، دفع ناقص ضربه سنگین فرانک ریبری از سوی پردکوف، دروازه بان اوکراین، توپ را در مقابل ممدو سکو قرار داد تا وی به راحتی گل اول را برای فرانسه به ثمر برساند.

در دقیقه ۳۴، کریم بن زما، در محوطه جریمه صاحب توپ شد و برای بار دوم دروازه پردکوف را باز کرد.

در حالی که زردپوشان اوکراین از دقیقه ۴۷، و در پی اخراج یوهن خاچیریدی ده نفره به بازی ادامه می دادند، اولگ گوساو، گل سوم را برای تیم ملی فرانسه وارد دروازه حریف کرد.

به این ترتیب فرانسه در مجموع با کسب نتیجه ۳ به ۲ مجوز حضور در برزیل را کسب کرد.

در دیدار سوئد با پرتغال، کریستیانو رونالدو هت تریک کرد و پرتغال با وجود دریافت دوگل از زردپوشان سوئد، در مجموع با نتیجه ۴ به ۲ به دیدارهای جام جهانی صعود کرد.

یونان با وجود تساوی یک بر یک در برابر رومانی، به دلیل پیروزی ۳ بر یک در دیدار رفت، صعود به برزیل را جشن گرفت.

کرواوسی هم که در دیدار رفت در برابر ایرلند به تساوی بدون گل رضایت داده بود، مهمان خود را در زاگرب با دو گل بدرقه کرد و به جام جهانی راه یافت.

در دیدارهای پلی آف قاره آفریقا، غنا با وجود شکست ۲ به یک در برابر مصر، با توجه به پیروزی ۶ بر یک در بازی رفت، صعودش را قطعی کرد.

الجزایر هم با تک گل مجید بوغره بورکینافاسو را از پیش رو برداشت تا با وجود تساوی ۳ بر ۳ در مجموع دو دیدار، به لطف گل زده بیشتر در زمین حریف، در خانه جشن صعود را برگزار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.