خبر فوری

بودجه نهایی شده یونان راهی پارلمان شد

بودجه نهایی شده یونان راهی پارلمان شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

لایحه بودجه سال آینده یونان سرانجام نهایی و راهی پارلمان شد. بر اساس این طرح پیش بینی می شود یونان سال آینده پس از شش سال از رکود اقتصادی خارج شود.

دولت یونان رشد اقتصادی شش دهم درصدی را برای سال آینده پیش بینی کرده است. کشور بشدت بدهکاری که ارزیابی می کند حجم بدهی هایش در سال آینده معادل 174.5 درصد تولید ناخالص داخلی اش باشد.

دولت یونان در بودجه سال آینده خود نرخ بیکاری را هم بیست و شش درصد پیش بینی کرده است.

کریستوس استایکوراس، معاون وزیر دارایی یونان می گوید: “شهروندان یونانی چه از لحاظ تعدیل مالی و چه از لحاظ استانداردهای زندگی فداکاری های زیادی کردند. با شروع سال، این فداکاری ها نتیجه می دهد و پیش بینی می شود که اقتصاد یونان از بحران طولانی مدت خارج شود.”

با وجود آنکه بودجه ارائه شده به پارلمان هنوز مورد تایید نمایندگان تروئیکا قرار نگرفته، دولت یونان سال میلادی آینده هم برای دریافت کمک های مالی بین المللی باید به تعهدات خود در قبال وام دهندگان عمل کرده و با اجرای برنامه های ریاضتی و کاهش هزینه های دولتی از کسری بودجه خود بکاهد، برنامه هایی که در سالهای اخیر باعث افزایش روز افزون نرخ بیکاری در این کشور شده است و تجمعات اعتراض آمیز را به بخشی از زندگی روزانه در این کشور تبدیل کرده است.

سیملا توچیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: “دولت یونان بودجه سال اینده را با جاه طلبی ارائه داده که گویا هیچ مداخله ای صورت نخواهد گرفت و اصلاحاتی نخواهد بود اما همه چیز به مذاکرات ماه دسامبر با تروئیکا بستگی دارد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.