خبر فوری
This content is not available in your region

تلفات انفجار لوله نفت در چین افزایش یافت

نظرها
تلفات انفجار لوله نفت در چین افزایش یافت
اندازه متن Aa Aa

بنا به گزارش مقامات رسمی چین، شمار تلفات انفجار یک خط لوله نفت در روز جمعه، در بندر چینگدائو واقع در شرق این کشور، به ۳۵ نفر رسیده است. این انفجار همچنین ۱۶۰ مجروح دربر داشته است.

بندر چینگدائو، با نزدیک به ۹ میلیون نفر جمعیت، در استان شرقی شاندونگ قرار دارد و پایانه نفتی آن روزانه ۲۴۰ هزار بشکه نفت خام را به چند پالایشگاه این بندر می رساند.

این خط لوله منفجر شده در زیر زمین قرار دارد و انفجار آن که با آتش سوزی همراه بود، حفره بسیار بزرگی در مسیر روی زمین و نزدیک به یک مجموعه ساختمان مسکونی ایجاد کرده و به ساختمان ها و خودروهای اطراف نیز آسیب رساند.

به گزارش مقامات محلی، انفجار در ساعت ده و نیم بامداد و هنگامی رخ داد که کارگران سرگرم ترمیم این خط لوله نفت بوده اند. این انفجار همچنین موجب نشت نفت به سطح دریا به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع شده است.

حوادث و تلفات ناشی از کار در صنایع چین به دلیل پایین بودن ضریب ایمنی، بسیار بالاست و بنا به آمار رسمی، تنها در شش ماهه اول سال ۲۰۱۳، ۲۶ هزار نفر در جریان این حوادث جان خود را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.